Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie Moje (Dz. 687).
Polecane pozycje

POLECANE POZYCJE

 


ROZMOWY O MIŁOSIERDZIU


W 16 odcinkach pierwszej serii telewizyjnych „Rozmów o Miłosierdziu”, w żywych dialogach o. Jana Marii Szewka OFMConv z s. M. Elżbietą Siepak ZMBM i s. Gaudią Skass ZMBM oraz Włodzimierzem Dudką, ubogaconych materiałami archiwalnymi i współczesnymi, została opowiedziana historia życia najsłynniejszej polskiej mistyczki i proroka naszych czasów – św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Programy powstały we współpracy Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z TVP Kraków. Do nabycia w sklepie „Mise- ricordia” w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach i sklepie internetowym: http://www.misericordia.faustyna.pl/

 


FAUSTYNA
Reżyseria: Jerzy Łukaszewicz

Produkcja: Telewizja Polska S.A. i M.T. Art. Prod.
Każda płytka DVD jest w 3 wersjach językowych:
polskiej, angielskiej, hiszpańskiej.

Film fabularny Jerzego Łukaszewicza, poprzez pryzmat spowiedzi z całego życia starszej zakonnicy, ukazuje historię zwyczajnego życia św. Siostry Faustyny, która dzięki więzi z Bogiem umiała uczynić je niezwykle barwnym, bogatym i fascynującym. Wiarygodna rola Doroty Segdy, która się wcieliła w postać tytułowej Faustyny, i pozostałe role znakomitych aktorów, piękne zdjęcia, wspaniała muzyka Jerzego Kilara pozwalają wejść w świat największej mistyczki naszych  czasów,  która odkryła Boga  we własnej duszy i w tej bliskości przeżywała swoją niełatwą codzienność. Jej dziecięce zaufanie Bogu i dobroć okazywana bliźnim przy każdej okazji, uczyniły jej życie niezwykle pięknym, mimo prozy codzienności, i obficie owocującym w życiu Kościoła. W filmie umiejętnie zostały połączone wątki historyczne i fabularne, codzienne życie siostry zakonnej ze światem duchowym sięgającym szczytów mistyki. Film wyprodukowany przez TVP został nagrodzony na Festiwalu w Gdańsku, wszedł na ekrany w 1992 roku i cieszył się niewykłą popularnością.

Możesz zakupić DVD w naszym internetowym sklepie Misericordia.

 

 PROROK MIŁOSIERDZIA
Rzecz o św. Siostrze Faustynie w piętnastu obrazach

Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Mandat, Mieczysław Grąbka
Wydawca: Wydawnictwo „Misericordia”, Kraków 2006

Na każdej płycie DVD jest 7 wersji językowych:
polska, angielska, niemiecka, włoska, francuska, hiszpańska, słowacka.

Film, zrealizowany w oparciu o teksty dokumentalne, w artystycznej formie opowiada o prorockiej misji św. Siostry Faustyny wplecionej w dzieje świata. „Prorok Miłosierdzia” jest filmową wersją spektaklu Agnieszki Mandat i Mieczysława Grąbki z muzyką Norberta Blachy, którego prapremiera odbyła się na scenie Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie w setną rocznicę urodzin św. Siostry Faustyny, 25 sierpnia 2005 roku. Spektakl oparty na „Dzienniczku” i „Listach” Siostry Faustyny Kowalskiej oraz wspomnieniach świadków jej życia, w 15 obrazach ukazuje Świętą jako proroka naszych czasów, przekazującego światu orędzie o miłości miłosiernej Boga do człowieka. Grają w nim wybitni aktorzy scen krakowskich, profesorowie i studenci PWST. Patronat nad tym dziełem objął rektor sanktuarium ks. bp Jan Zając. Filmowa wersja sztuki teatralnej w realizacji Stanisława Zajączkowskiego i Krzysztofa Stawowczyka ubogaca spektakl o dodatkowe efekty wizualne, zwłaszcza zbliżenia twarzy aktorów, na których maluje się cały klimat przedstawienia. Pozwala to na towarzyszenie Prorokowi naszych czasów w jego życiowych zmaganiach i na bardzo sugestywny przekaz orędzia Miłosierdzia, które jest darem Boga. To orędzie w końcowych scenach filmu Ojciec Święty Jan Paweł II przekazuje światu, bo – jak sam wyznał – w nim świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście.  DVD z filmową wersją spektaklu „Prorok Miłosierdzia” przygotowała Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie i Wydawnictwo „Misericordia”, dzięki sfinansowaniu dzieła przez firmę Skalski O.O.

Możesz zakupić DVD w naszym internetowym sklepie Misericordia.

 


MIŁOSIERDZIE NADZIEJĄ DLA ŚWIATA

Scenariusz: dr hab. inż. Joanna Dudlińska,
                  dr inż. Antoni Zięba
Reżyseria: Małgorzata Pabis
Konsultacja: s. Elżbieta Siepak ZMBM
Wydawca: Wydawnictwo AZ
Wydawnictwo „Misericordia”, Kraków 2008

Film ma charakter reportażowy. W ciekawy sposób ukazuje przede wszystkim wpływ orędzia Miłosierdzia, które przekazała święta Siostra Faustyna, na życie współczesnych ludzi. Świadectwa wielu ludzi młodych i dorosłych potwierdzają wielkość tego daru Boga dla naszych czasów, jakim jest życie i prorocka misja św. Siostry Faustyny. Film powstał  przy  udziale  sióstr ze Zgromadzenia  Matki Bożej Miłosierdzia i sióstr ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego. Jest bardzo chętnie oglądany, także przez młodzież, a dostępny jest również w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, słowackim i rosyjskim. Prezentowany był m. in. na Światowych Dniach Młodzieży w Sydney.

Możesz zakupić DVD w naszym internetowym sklepie Misericordia.