"Rio w Krakowie" - program na 27 lipca

13.jpg Młodzi, którzy nie mogli wyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Brazylii, spotkanie z ojcem świętym Franciszkiem mogą przeżywać w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W programie wspólna modlitwa, ciekawe spotkania, warsztaty i konferencje. Oto szzczegółowy program na 27 lipca (sobota): 12:00 Rejestracja przybyłych grup i odbiór pakietów uczestnictwa (hol auli Jana Pawła II przy bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach).

14:30 Uroczyste otwarcie SPOTKANIA MŁODYCH „Rio w Krakowie”: przywitanie młodych przez bp. Damiana Muskusa i wprowadzenie Krzyża Młodych (bazylika Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach).

15:00 Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego (bazylika).

15:20 Konferencja o. Jordana Śliwińskiego o SPOWIEDZI (bazylika).

16:00 Adoracja – celebracja sakramentu pokuty (bazylika: kościół górny, dolny i krużganki).

17:00 Konferencja s. Gaudii Skass ZMBM pt. „Uratowani przez Miłość” (bazylika).

17:30 „Tańcem chwalmy Go” – uwielbienie tańcami lednickimi (błonia przy bazylice od strony ołtarza polowego).

19:00 Przerwa na posiłek (błonia przy bazylice od strony ołtarza polowego).

20:00 DROGA WIARY – z procesją światła do Sanktuarium bł. Jana Pawła II (droga z bazyliki Miłosierdzia Bożego do Centrum Jana Pawła II na Solvayu).

21:30 Msza święta w Sanktuarium bł. Jana Pawła II pod przewodnictwem bp. Damiana Muskusa (nowy kościół w Centrum Jana Pawła II). Wszystkich kapłanów zapraszamy do koncelebrowania tej Eucharystii.

Następnie powrót do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ok. 23:00). Koncert zespołu „Genezareth”  (scena przed bazyliką).

00:30 Rozpoczęcie czuwania modlitewnego w bazylice Bożego Miłosierdzia w łączności z młodymi zgromadzonymi na Światowych Dniach Młodzieży w Rio; wspólne spotkanie i modlitwa. Transmisja (na żywo) z czuwania w Rio (bazylika Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach).

Po czuwaniu krótka modlitwa i zakończenie; nocleg w zależności od miejsca określonego w pakietach (prywatnie, na polu namiotowym przy Sanktuarium, na terenie Sanktuarium pod chmurką, w zorganizowanych szkołach).

Jest także możliwość trwania na modlitwie w ciszy: całą noc otwarta będzie kaplica klasztorna z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny. Można też modlić się w Kaplicy Wieczystej Adoracji przy bazylice.
 
Transmisja on-line na stronie: www.milosierdzie.pl