Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia modli się zmarłego papieża Benedykta XVI, dziękując Bogu za jego posługę w Kościele, szczególnie za pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, za jego nauczanie o Bożym miłosierdziu i św. Siostrze Faustynie. Oto kilka wybranych myśli
W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach miałem możliwość podkreślić, że tylko Boże miłosierdzie oświeca tajemnicę człowieka. (…) Kontemplując świetlane rany zmartwychwstałego Chrystusa, Siostra Faustyna Kowalska otrzymała orędzie ufności dla ludzkości, orędzie o miłosierdziu Bożym, którego echem i interpretatorem stał się Jan Paweł II. Orędzie to jest rzeczywiście głównym przesłaniem naszych czasów: miłosierdzie jako Boża moc, jako Boża granica dla zła całego świata (2006).
Ufajcie w Boże miłosierdzie! Stawajcie się dzień po dniu ludźmi Bożego miłosierdzia! Miłosierdzie jest szatą światłości, którą Pan dał nam w chrzcie. Nie powinniśmy pozwolić, by to światło zgasło; przeciwnie, musi być ono coraz mocniejsze w nas każdego dnia i tym samym być dla świata radosnym głoszeniem Bożego orędzia (15 kwietnia 2007).
„Jezu, ufam Tobie” – w tych słowach zawiera się wiara chrześcijanina, która jest wiarą we wszechmoc miłosiernej miłości Boga (15 kwietnia 2007 „Regina Caeli”).
Dzieła miłosierdzia, czy to jako akty osobiste czy też jako posługa chorym w wielkich instytucjach, nigdy nie mogą sprowadzać się do gestów filantropijnych.
Wielkim pragnieniem tej świętej kobiety [Siostry Faustyny] było umieszczenie miłosierdzia Bożego w centrum wiary i życia chrześcijańskiego. Dzięki sile swojego duchowego życia ukazała w pełnym świetle – i to właśnie w naszych czasach, które poznały okrucieństwo oficjalnych ideologii – nowość przesłania chrześcijańskiego. („Jan Paweł II. Mój umiłowany Poprzednik”, Edycja Świętego Pawła 2007, s. 47).